Skontaktuj się ze sprzedawcąclose

Dział łazienek: pg_rudex@wp.pl

Technika grzewcza: rudexbis@o2.pl

Dział łazienek: +48 691 712 998

Technika grzewcza: 12 274 20 69


Skontaktuj się ze sprzedawcąclose

Dział łazienek: pg_rudex@wp.pl

Technika grzewcza: rudexbis@o2.pl

Dział łazienek: +48 691 712 998

Technika grzewcza: 12 274 20 69


telefon kompendium wiedzy promocje facebook

Zasobniki CWU, bufory

Zasobniki CWU, bufory

Skontaktuj się z nami!

Zasobnik CWU jest pojemnikiem, w którym magazynowana jest ciepła woda użytkowa. Zasobniki mogą być zasilane z różnych źródeł ciepła, takich jak kotły, kolektory słoneczne lub pompy ciepła. Bufory natomiast służą do magazynowania wody lub innych nośników ciepła w systemach centralnego ogrzewania nawet w momencie, kiedy kocioł już nie pracuje.

Zalety:

 1. Oszczędność energii – Zasobnik CWU i bufory umożliwiają przechowywanie ciepłej wody użytkowej, która została wyprodukowana w okresie niższego zapotrzebowania, np. w nocy lub w weekendy, kiedy ceny energii są niższe. Dzięki temu można oszczędzać na kosztach energii potrzebnej do podgrzania wody w godzinach szczytu.
 2. Komfort – Korzystanie z zasobnika CWU lub bufora zapewnia stały dostęp do ciepłej wody użytkowej bez konieczności oczekiwania na podgrzanie wody.
 3. Wydajność – Zasobnik CWU lub bufor pozwala na szybsze podgrzanie wody, gdyż woda nie musi być podgrzewana bezpośrednio w momencie użycia. Dzięki temu można zwiększyć wydajność i przepływ wody.
 4. Trwałość – Zasobnik CWU i bufory są zwykle wyposażone w izolację termiczną, która pomaga utrzymać ciepło wewnątrz zbiornika. Dzięki temu urządzenia te są bardziej trwałe i mniej podatne na awarie.
 5. Zrównoważony rozwój – Korzystanie z zasobników CWU i buforów pozwala na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ponieważ umożliwiają one bardziej efektywne wykorzystanie energii, co jest korzystne dla środowiska.

Jaki problem rozwiązują:

 • gwarantuje wymagany minimalny przepływ wody grzewczej przez pompę w wszelkich warunkach działania urządzenia
 • zmniejszenie częstotliwości uruchamiania pompy ciepła co prowadzi do obniżenia kosztów prądu oraz wydłużenia żywotności pompy ciepła
 • redukuje ilość czasu pracy pompy ciepła w ciągu roku a co za tym idzie wydłuża żywotność pompy ciepła
 • korzysta z dwóch taryf energii elektrycznej- dziennej i tańszej nocnej
 • umożliwia magazynowanie prądu z paneli fotowoltaicznych w postaci ciepłej wody z buforze, która może ogrzewać dom również w nocy
 • woda z bufora może również pomagać w ogrzewaniu powietrza dostarczanego do budynku przez instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Chcesz zaoszczędzić na kosztach energii i jednocześnie cieszyć się stałym dostępem do ciepłej wody użytkowej? Wybierz zasobnik CWU lub bufor! Nasze urządzenia pozwalają na przechowywanie ciepłej wody użytkowej, która została wyprodukowana w okresie niższego zapotrzebowania, kiedy ceny energii są niższe. Dzięki temu możesz zaoszczędzić na kosztach energii potrzebnej do podgrzania wody w godzinach szczytu. Nie czekaj! Wybierz zasobnik CWU lub bufor i ciesz się oszczędnościami, wydajnością i stałym dostępem do ciepłej wody użytkowej.

Najpopularniejsze pozycję wśród naszych klientów

Przykładowy zasobnik CWU lub bufor

Lorem ipsum loret de dor

Zapytaj o dostępność

Przykładowy zasobnik CWU lub bufor

Lorem ipsum loret de dor

Zapytaj o dostępność

Przykładowy zasobnik CWU lub bufor

Lorem ipsum loret de dor

Zapytaj o dostępność

Informacja

Wróć do oferty

Masz pytania? Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami! – doradzimy Ci jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze

Bez względu na to, czy masz problem z doborem elementów instalacji sanitarnej, czy też wyposażenia łazienki – skontaktuj się z nami bądź odwiedź punkt w Myślenicach. Chętnie udzielimy Ci niezbędnych informacji i podpowiemy korzystne rozwiązania.

lub zadzwoń +12 274 20 69
Back to top of page