Skontaktuj się ze sprzedawcąclose

Dział łazienek: pg_rudex@wp.pl

Technika grzewcza: rudexbis@o2.pl

Dział łazienek: +48 691 712 998

Technika grzewcza: 12 274 20 69


Skontaktuj się ze sprzedawcąclose

Dział łazienek: pg_rudex@wp.pl

Technika grzewcza: rudexbis@o2.pl

Dział łazienek: +48 691 712 998

Technika grzewcza: 12 274 20 69


telefon kompendium wiedzy promocje facebook

Instalacje sanitarne

Instalacje sanitarne

Skontaktuj się z nami!

Instalacje sanitarne to system rur, urządzeń i akcesoriów, na zewnątrz jak i w środku budynku, które służą do dostarczania wody, odprowadzania ścieków, a także do zaopatrzenia w gaz, powietrze wentylacyjne lub klimatyzację w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych.

Składają się na nie:

 • Instalacje wodne – służące do dostarczania wody do budynku i jej dystrybucji wewnątrz budynku, a także do zaopatrywania w ciepłą wodę użytkową.
 • Instalacje kanalizacyjne – służące do odprowadzania ścieków i innych zanieczyszczeń z budynku do sieci kanalizacyjnej.
 • Instalacje grzewcze – służące do ogrzewania budynku i zapewnienia ciepłej wody użytkowej, mogą to być instalacje centralnego ogrzewania, ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja itp.
 • Instalacje wentylacyjne – służące do zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza w budynku, usuwania wilgoci, zapachów oraz zanieczyszczeń.
 • Instalacje gazowe – służące do zaopatrzenia budynku w gaz, np. do gotowania lub ogrzewania

Dlaczego warto?
Instalacje sanitarne są niezbędne w każdym budynku i przekładają się na wygodne i bezpieczne użytkowanie, a także na ochronę środowiska naturalnego.

 1. Higieniczne warunki użytkowania budynków – pozwalają na dostarczenie czystej wody, energii, powietrza do użytku domowego oraz na odprowadzenie ścieków i innych zanieczyszczeń z budynku, co ma bezpośredni wpływ na poprawę warunków sanitarnych.
 2. Oszczędność wody i energii – nowoczesne instalacje sanitarne są projektowane z myślą o efektywnym zużyciu wody i energii. Można w nich zastosować różne rozwiązania umożliwiające oszczędzanie wody- ograniczniki przepływu, aeratory, czy instalacje do odzysku wody deszczowej. Z kolei nowoczesne urządzenia grzewcze i wentylacyjne umożliwiają oszczędzanie energii.
 3. Komfort użytkowania – dzięki instalacjom sanitarnym możesz korzystać z wygodnych i funkcjonalnych urządzeń, takich jak wanny, prysznice, toalety z funkcją spłukiwania, czy systemy grzewcze, zapewniające przyjemną temperaturę w pomieszczeniach.
 4. Ochrona środowiska – poprawa efektywności energetycznej i oszczędzanie wody przekładają się na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i ochronę zasobów wodnych, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.
 5. Dostosowanie do potrzeb użytkowników – instalacje sanitarne są projektowane i dopasowywane do konkretnych potrzeb i wymagań użytkowników. Można w nich zastosować różne rozwiązania również dla osób starszych lub niepełnosprawnych, co zwiększa ich funkcjonalność i komfort użytkowania.
 6. Bezpieczeństwo – instalacje sanitarne muszą być projektowane i wykonane zgodnie z normami i przepisami, co zapewnia ich bezpieczne użytkowanie i minimalizuje ryzyko awarii czy uszkodzeń.
 7. Wielofunkcyjność- instalacje grzewcze mogą być wykorzystywane nie tylko do ogrzewania, ale także do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Jakie problemy rozwiązuje?

  • montaż instalacji sanitarnych rozwiązuje wiele problemów związanych z dostarczaniem wody, co przyczynia się do zapewnienia higienicznych warunki użytkowania budynków
  • odpowiada za odprowadzanie ścieków, usuwanie odpadów i innych zanieczyszczeń z budynku
  • rozwiązuje problem braku wody w domach i umożliwia wygodne korzystanie z urządzeń sanitarnych, takich jak wanny, prysznice, toalety czy zmywarki, poprzez dostarczanie odpowiedniej ilości wody w sposób ciągły
  • odpowiednio zaprojektowane instalacje sanitarne pozwalają również na oszczędzanie wody czy energii, co przekłada się na pozytywny wpływ na środowisko
  • poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach – dzięki instalacji wentylacyjnej możemy stale dostarczać do pomieszczeń świeże powietrze, co poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach i wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie domowników
  • redukcja wilgoci i grzybów – instalacja wentylacyjna pomaga w usuwaniu wilgoci z powietrza, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, takich jak łazienki i kuchnie. Dzięki temu, zmniejszamy ryzyko rozwoju grzybów i pleśni
  • ograniczenie emisji szkodliwych substancji – instalacje wentylacyjne usuwają z powietrza zanieczyszczenia, takie jak dym tytoniowy, spaliny, aerozole, chemikalia i pyłki, które mogą powodować problemy zdrowotne

Jeśli szukasz dobrych i funkcjonalnych instalacji sanitarnych, warto zainwestować w wysokiej jakości produkty i skorzystać z usług naszej firmy. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie projektowania, montażu i serwisu instalacji sanitarnych. Zadbaj o swoją wygodę, zdrowie oraz ochronę środowiska i zainwestuj w dobrej jakości instalacje sanitarne!

lub zadzwoń +12 274 20 69

Informacja

Wróć do oferty

Masz pytania? Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami! – doradzimy Ci jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze

Bez względu na to, czy masz problem z doborem elementów instalacji sanitarnej, czy też wyposażenia łazienki – skontaktuj się z nami bądź odwiedź punkt w Myślenicach. Chętnie udzielimy Ci niezbędnych informacji i podpowiemy korzystne rozwiązania.

lub zadzwoń +12 274 20 69
Back to top of page